Firma istnieje od 2005 roku i jest spółką rodzinną założoną przez Krzysztofa Mazurka. Stosuje 2 znaki towarowe: Cermaz oraz Bona.

W produkcji zakładu jest 220 form. Poza typowymi wyrobami stołowymi, takimi jak kubki, talerze obiadowe, deserowe, filiżanki ze spodkami, czajniki i pojemniki zakład posiada w sprzedaży: miski na wełnę, pojemniki na miód z drewnianym nabierakiem, czy karmniki dla ptaków. Firma stosuje 170 dekoracji: podstawowe P1 i P2, unikatowe U1 i U2, artystyczną A1. Wzory wykonywane są za pomocą stempla, m.in. z motywem kropek, meandra i spirali oraz malowane w formie kwiatów, a także stanowią połączenie tych dekorów. Część wyrobów nawiązuje do kultury śródziemnomorskiej. Wśród barw dominują nasycone kolory: kobaltowe, czerwone, pomarańczowe i zielone.

Firma zatrudnia 15 osób. Wyroby eksportuje do Korei Południowej, USA, Japonii i Australii. W 2016 r. Produkty firmy były wystawiane na targach The Atlanta International Gift & Home Furnishings Market (USA). Należy do Bolesławieckiego Bractwa Ceramicznego.