Ceramika Artystyczna „Irena” powstała w 2002 r. w Brzeźniku. Jest to niewielka firma rodzinna, prowadzona przez Irenę i Krzysztofa Michalczuków.

Firma produkuje około 1000 form w 50 dekoracjach. Wyroby wykonywane są ręcznie metodą odlewniczą, zdobione są głównie metodą stempelkową farbami podszkliwnymi. W firmie tworzone są głównie tradycyjne wzory stempelkowe – kółka, kropki, a także malatury kwiatowe oraz dekoracje kobaltowe łączone motywami w tonacji zieleni. W swojej ofercie ma nie tylko elementy zastawy stołowej, ale także drobne wyroby: figurki, miniaturowe naczynia, obrączki do serwetek, ceramiczne podkładki, wisiorki, korki do butelek Dużym zainteresowaniem cieszą się kubki i maselnice oraz naczynia w kształcie ryby. Firma stale poszerza asortyment. Eksperymentuje z dekoracjami i formami, m.in. wprowadziła do produkcji ceramiczne wyroby łączone ze szkłem.

Wyroby firm eksportowane są do Korei, Włoch, Niemiec, Japonii i USA. Swoje produkty zakład prezentował w czasie targów „Wyprodukowano pod Śnieżką” w Jeleniej Górze, Bolesławieckiego Święta Ceramiki oraz w Görlitz, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Firma zrzeszona jest w Bolesławieckim Bractwie Ceramicznym.


Ceramika Artystyczna „Irena” Krzysztof Michalczuk

Brzeźnik 84, 59-700 Bolesławiec, tel.: + 48 504 689 458, i.michalczuk@gazeta.pl, www.bunzlauerkeramik.com

 

Comments are closed.