Jest to najstarsza działająca obecnie firma ceramiczna na terenie Nowogrodźca. Kazimierz Gorczyński jest właścicielem zakładu od 1973 r. Obecnie zatrudnia 5 osób.

Początkowo firma wytwarzała ceramikę zdobioną reliefami, a następnie wprowadził dekoracje przy pomocy kalki i malatury podszkliwne. Od 1998 r. produkcja nastawiona jest na wyroby użytkowe malowane farbami podszkliwnymi. W zakładzie wytwarzanych się około 200 wzorów form – m.in. serwisy obiadowe i kawowe, akcesoria kuchenne (wałki, młynki, pojemniki na przyprawy), naczynia (rondle, patelnie), kubki, figurki i donice w 50 dekoracjach: 22 stempelkowych i 28 unikatowych. Zdobiną charakterystyczną dla zakładu jest malatura nr 17 zwana „łączką” z wielobarwnymi motywami kwiatowymi oraz utrzymana w odcieniach zieleni malatura na 31. Produkty sprzedawane są do USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Korei Południowej.

Wyroby firmy wielokrotnie prezentowane były na targach i ekspozycjach w całej Polsce i cieszą się dużą popularnością. W 1974 r. zakład otrzymał srebrny medal na Ogólnopolskiej Wystawie Rzemiosł Artystycznych w Warszawie.


Zakład Ceramiczny „CER-GOR” Kazimierz Gorczyński

ul. Kolejowa 2, 59-730 Nowogrodziec, tel.: +48 75 731 63 20, e-mail: cergor@interia.pl, www.cergor.com.pl

 

Comments are closed.